Інформація про конференції

  

Науково-практична конференція з міжнародною участю: «VІ наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології»

 

  Україна, м. Дніпро        

14-15 червня 2018 р.

 

       
   


 

 Наукова програма заходу охоплює питання:

1. епідеміології захворювань органів травлення;

2. етіології та патогенезу (у тому числі експериментальні дослідження);

 профілактики, діагностики та лікування  захворювань органів травлення;

3. новітніх технологій хірургічного лікування ( у т.ч. мініінвазивного) патологій органів травлення;

4. дитячої гастроентерології;

5. нутріціології та лікувального харчування.

Планується|планерує| участь провідних вчених України та світу.

Конференція буде працювати в режимі пленарних і секційних засідань, сателітних симпозіумів,| у т.ч. у формі|у формі| дискусійної панелі.

Конференція внесена до «Реєстру конгресів, з'їздів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Україні у 2018 році» і на неї розповсюджується Наказ МОЗ України, НАМН України № 699/41 від 23.06.2017, згідно якого дане запрошення є підставою для відрядження

         Участь у конференції безкоштовна.

Місце проведення: Діловий центр  «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26.

         Початок реєстрації учасників конференції 14 червня о 8:00 год. Відкриття|відчиняти| конференції о 9:00 год.

Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології та дієтології  Степанов Ю.М.

З усіх питань звертатися в Оргкомітет конференції:

Заст. директора з наукової роботи,

канд. мед. наук Діденко В.І.

e-mail:vladdidenko23@gmail.com

тел.: 0500567842; 0967279060

Пров. наук. співробітник,

канд. мед. наук Гравіровська Н.Г.

e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

тел.: 0501349254; 0988284547

_____________________________________________________________

Звіт

про проведення науково-практичної конференції

«Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря»

 

09-10 листопада 2017 року у м. Дніпро відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря».

Наукова програма заходу охоплювала такі питання:

1. Етіологія та патогенез поєднаної патології органів травлення (у тому числі експериментальні дослідження);

2. Особливості клінічних проявів поліморбідної патології;

3. Особливості діагностики і лікування поліморбідної патології;

4. Поліморбідна патологія в дитячій гастроентерології;

5. Профілактика, діагностика та лікування (у т.ч. хірургічне) захворювань органів травлення.

Зважаючи на тематику, яка визначила багатогранність підходів до трактування поставленої мети, на конференцію були запрошені провідні вчені України, які є представниками різних медичних спеціальностей, таких як терапія, гастроентерологія, кардіологія, ревматологія, пульмонологія, ендокринологія, алергологія, хірургія, професійні хвороби та ін.

Науковий керівник конференції – доктор мед наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології  Ю. М. Степанов відкрив захід вступним словом і зазначив, що це вже друга конференція, яка проводиться в такому форматі, враховуючи необхідність та важливість формування організаційної структури первинної медико-санітарної допомоги за принципом лікаря загальної практики (сімейного лікаря), а також часте поєднання патології різних органів із захворюваннями органів травлення.

 

З привітанням від імені Президента НАМН України, академіка Віталія Івановича Цимбалюка виступила ректор Дніпропетровської медичної академії, член-кореспондент НАМН України Тетяна Олексіївна Перцева, яка зазначила, що високий фаховий і представницький рівень учасників зібрання дасть можливість розробити пропозиції та рекомендації, які сприятимуть подальшому інноваційному розвитку вітчизняної галузі охорони здоров’я, згуртуванню зусиль фахівців на дослідженні найбільш актуальних питань теорії та практики, дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей для оптимізації спільної діяльності лікарів різного профілю.

 

У рамках конференції були проведені: 4 пленарних засідання, 2 сателітні симпозіуми «Роль мікробіоти в патогенезі захворювань шлунково-кишкового тракту. пробіотики в практиці сімейного лікаря» та «Наукові та практичні здобутки дитячої гастроентерології», майстер-клас «Кардіологічні аспекти гастроентерологічної коморбідності та невідкладних станів в практиці сімейного лікаря», 2 тематичні засідання «Сучасні концепції та технології хірургічного лікування захворювань шлунково-кишкового тракту» та «Фундаментальна гастроентерологія. Наукові здобутки молодих вчених Інституту гастроентерології НАМН України»,постерна сесія співробітників ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України».

 


 

Захід відвідали відомі учені: член-кореспондент НАМН України, Головний терапевт МОЗ України, професор В.З. Нетяженко, Головний експерт МОЗ України зі спеціальності "гастроентерологія", член-кореспондент НАМН України Н.В. Харченко, керівник регіональної групи експертів Державного експертного (фармакологічного) центру МОЗ України, професор В.Й. Мамчур, президент ГО «Українська гастроентерологічна Асоціація», професор І.М. Скрипник. Були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Тернополя, Полтави, Ужгорода.

 

Доповіді провідних учених України були присвячені сучасним підходам до діагностики та лікування поєднаних захворювань внутрішніх органів. Лекції було спрямовано на сімейних лікарів, з акцентом на поєднання патології органів травлення з іншими хворобами, висвітлена важлива роль лікаря загальної практики у веденні таких пацієнтів. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень.


        Телеміст Канада – Україна дозволив присутнім прийняти участь у майстер-класі (онлайн-лекції) провідного фахівця з гастроентерології, професора Марка Свейна(Калгарі, Канада) «Взаємодія печінки та головного мозоку при захворюваннях печінки: наслідки втоми та розладів настрою.

Конференція завершилася врученням грамот і премій за кращі доповіді молодим вченим та учасникам постерної сесії.

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

1. Продовжити організацію і проведення науково-практичних конференцій, присвячених питанням поліморбідності у практиці сімейного лікаря.

2. Висвітлювати останні наукові досягнення щодо епідеміології, патогенезу, діагностики, лікування і профілактики найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань внутрішніх органів.

3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики гастроентерологічних захворювань у поєднанні з патологією інших органів і систем.

 

4. Продовжити розробку методичних документів, спрямованих на підвищення якості медичної допомоги на первинному рівні.

*******************************************************************

Звіт

про проведення науково-практичної конференції

«V наукова сесія. «Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології» 

8-9 червня 2017 року у м. Дніпро відбулася V наукова сесія ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» з міжнародною участю “Новітні технології в теоретичній і клінічній гастроентерології”.

Доповіді провідних учених України були присвячені сучасним підходам до діагностики, лікування і профілактики захворювань органів травлення і поєднаної з ними іншої патології. Лекції було спрямовано на сімейних лікарів, гастроентерологів, висвітлена важлива роль лікаря загальної практики у веденні таких пацієнтів. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень.


Науковий керівник конференції – доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології та дієтології, Заслужений лікар України, президент Громадської спілки «Асоціація по вивченню та лікуванню хвороб органів травлення в Україні» Юрій Миронович Степановвідкрив конференцію вступним словом і зазначив, що цей захід саме у такому форматі проводиться вже 5 рік поспіль. Ця конференція є одним з головних науково-практичних заходів в Україні з міжнародною участю, який вже став традиційним та очікуваним для лікарів та науковців. Головною метою наукової сесії інституту є ознайомлення широкого кола лікарів з досягненнями сучасної гастроентерологічної науки, зокрема з науковими результатами Інституту гастроентерології, фахівці якого успішно демонструють результати своєї роботи в рамках тематики Інституту.

В роботі сесії взяли участь провідні вчені, лікарі-гастроентерологи, хірурги, лікарі загальної практики (сімейні лікарі, терапевти, педіатри), ендоскопісти, сонологи та ін.


 


З вступним словом на відкритті конференції від Національної академії медичних наук України учасників привітав начальник лікувально-організаційного управління, д.мед.н., професор І.Д. Шкробанець, від Дніпропетровської облдержадміністрації – д.мед.н., професор В.О. Павлов. Присутніх привітав голова Української гастроентерологічної асоціації, професор О.Я. Бабак.

На відкритті конференції були вручені грамоти Президії НАМН України співробітникам інституту за плідну багаторічну працю і вагомий внесок в досягнення установи.

У рамках конференції були проведені 4 пленарних і 1 секційне засідання.

Доповіді провідних гастроентерологів України були присвячені основним проблемам в діагностиці та лікуванні гастроентерологічної патології. Учені інституту представили  досягнення науково-дослідної роботи в галузі вивчення  етіології, патогенезу, діагностики і лікування гастроентерологічної патології у дорослих і дітей. Основна частина повідомлень  була заснована на результатах власних досліджень.

Ученими інституту було представлено 20 усних доповідей, які присвячені останнім науковим досягненням за минулий рік і 6 доповідей молодих учених, в яких були висвітлені результати власних досліджень в гастроентерології на сучасному рівні.

На першому пленарному засіданні професор Т.Й. Мальчевська, д.мед.н., проф., професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця виступила з доповіддю “Сучасні погляди на принципи інфузійної терапії в клініці внутрішніх хвороб”.

Професор Степанов Ю.М. присвятив свій виступ сучасному уявленню про замісну терапію при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, доклад об'єднав дані про можливість застосування принципу заміщення при патології підшлункової залози, печінки і кишечника.

Професор Бабак О.Я. висвітлив проблему комплексного лікування коморбідної патології, в т.ч. алкогольної хвороби печінки і підшлункової залози, зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози і функціональних розладів біліарного тракту і представив своє бачення лікарської терапії таких хворих.

Далі відбулася панель дискусії за темою «Ключові питання механізму, клінічні прояви та лікування НПЗП-асоційованих ушкоджень гастродуоденальної зони». Під час проведення дискусії професори Т.Й. Мальчевська і Ю.М. Степанов висвітлили проблему НПЗП-асоційованих ушкоджень шлунково-кишкового тракту, яка сьогодні є дуже актуальною і невирішеною, особливості патогенезу, діагностики, лікування цієї соціально значущої патології. Особливе місце в дискусії зайняли питання  можливості попередження НПЗП-асоційованих ушкоджень гастродуоденальної зони, а також підвищення ефективності лікування із застосуванням найсучасніших методів.

Проблемі патології печінки, зокрема діагностиці, терапії та профілактиці, були присвячені ряд доповідей. Проф. Ю.М. Степанов висвітлив свій погляд на токсичні ураження печінки, була представлена класифікація причин їх розвитку, особливості шкідливої дії фармакопрепаратів, дієтичних добавок, розкрито механізм токсичного пошкодження печінки.


У даний час все більшу увагу вчених привертає метаболічний синдром, стеатоз печінки і підшлункової залози. Професори Г.А. Анохіна і О.Ю. Губська, доцент Швець О.В. присвятили свої повідомлення неалкогольній хворобі печінки, її етіології та ефективності лікування.

Патології верхніх відділів травного каналу, у тому числі функціональним розладам, були присвячені доповіді провідних вчених України. Професор Ю.М. Степанов обґрунтував свої позиції в лікуванні кислотозалежних захворювань. На конференції широко обговорювалася проблема ерадикації Н.pylori. Так, цій проблемі було присвячено повідомлення доцента Чернявського В.В., який проаналізував зміст Маастрихтських консенсусів - від 1-го до 5-го.

Телеміст, що відбувся зі Францією, дозволив присутнім прийняти участь у лекції провідного фахівця з гастроентерології, одного із засновників робочої групи по кислотозалежних захворюваннях, проф. Френсіса Мегро, який провів майстер-клас, присвячений консенсусу «Маастрихт V», який доповів основні положення цього документу і розкрив сучасний погляд на принципи ерадикації Н.pylori.


 



 

На сесії була представлена проблема захворювань кишечника. Доповідь проф. Степанова ЮМ була присвячена такій складній патології, як хронічні запальні захворювання кишечнику, принцип лікування яких грунтується на Consensus ECCO. Проф. Звягінцева Т.Д, в своєму повідомленні представила основи патогенезу, діагностики та лікування дивертикулярної хвороби кишечника. На підставі доказів рекомендована циклічна терапія із застосуванням антибіотиків для пацієнтів із симптоматичною неускладненою дивертикулярною хворобою. К.мед.н. В.І. Діденко висвітлив роль мікробіоти і пробіотиків в сучасній теорії харчування. Проф. Сергієнко О.І. присвятила свою доповідь запальним захворювань кишечника у вагітних.


 


 



 

  

Молоді учені інституту виступили на окремій секції і представили свої досягнення за минулий рік.

Наукова сесія інституту завершилася врученням дипломів, грамот і премій за кращі доповіді: 1 місце – Зеленюк О.В.; 2 місце  –  Лук’яненко О.Ю.; 3 місце  – Коненко І.С..

Преміями були нагороджені кращі стендові доповіді:

1 місце - Завгородня Н.Ю. за стендову доповідь «Роль поліморфізма гена TLR4 у розвитку неалкогольної жирової хвороби дітей».

2 місце – Стойкевич М.В.  за стендову доповідь «Нутритивний статус у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечнику».

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

1. Вченим Інституту продовжити виконання НДР, присвячених найбільш складних питань патогенезу, діагностики і лікування соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань органів травлення (дифузних захворювань печінки, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, передракових станів, стеатозу печінки та підшлункової залози, хірургічного лікування патології верхніх відділів травного каналу), продовжити дослідження процесів фіброгенезу при патології органів травлення, його діагностики і можливостей корекції.

3. Продовжити пошук і впровадження нових методів  діагностики та лікування хвороб органів травлення.

4. Продовжити розробку мініінвазивних методів хірургічного лікування патології органів травлення. 

5. Продовжити практику проведення наукових сесій Інституту із залученням у їх роботу зарубіжних вчених і практикою широкої дискусії з найбільш важливих проблем.

____________________________________________________________________________________________